hír
Április 30. a Magyar Film Napja: idén már 122. évfordulóját ünnepeljük annak, hogy bemutatták az első megrendezett, dramatizált jeleneteket…
továbbpodcast
Macerás és idegtépő folyamat a nemzetközi koprodukciók készítése, és mégis, a pozitívumok messze túlsúlyban vannak a negatívumokhoz képest. Ebben…
továbbmagazin
Augusztus első felében megérkezik Tiszeker Dániel romantikus vígjátéka, Csuja László és Nemes Anna testépítős drámája, valamint Nagy Borbála német…
továbbpodcast
Az egykori Krétakör, a Proton Színház és most a bécsi Burgtheater színésznőjének a színpad az igazi otthona, a filmmel továbbra is úgy érzi, hogy…
továbbhír
Október 16-án, szombat este adták át az Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál díjait a Szolnoki Galériában. A legjobb látványtervezésért járó díjat A…
továbbhír
Mundruczó Kornél Evolúció című filmjének világpremierje Cannes-ban volt, itthon először a szolnoki Alexandre Trauner Art/Film Fesztiválon lesz…
továbbmagazin
Vadonatúj szekcióban mutatkozott be Cannes-ban Mundruczó Kornél és Wéber Kata Evolúciója, amit a Proton Színházzal készített előadásukból formáltak…
továbbdosszié
A 74. cannes-i filmfesztiválon nagy létszámmal szerepelnek magyar alkotások: A feleségem története, Enyedi Ildikó filmje a Hivatalos…
továbbhír
Bejelentették a 74. cannes-i filmfesztivál programját, ami két nagyszerű hírt is tartogatott számunkra: Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem…
továbbhír
Az NFI legutóbbi döntése alapján gyártási támogatást kapott Mundruczó Kornél és Wéber Kata következő filmje, az Evolúció. Előkészül egy lengyel anya…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMindenkinek igaza van. Még a szar is le van szerva.
Bodor László / Megáll az idő